TR EN
Metal Fabrika   Metal Fabrika   Metal Fabrika   Metal Fabrika   Metal Fabrika  

  

Üretim

Cnc Lazer Kesim

Metal Fabrika  CNC lazer kesim çalışmalarımızı, 40 yılın üzerindeki tecrübemizi kullanarak ürün geliştirmeye çalışmaktayız.Ülkemiz sanayisine, üretim gelişimine paralel olarak, firmamız da geliştirdiği inovatif çözümlerle katkıda bulunmaktadır. Hammadde ve nihai ürün bazında geliştirdiğimiz çözümlerle sektörümüzde yeniliklere açılan yelkenimizle öncü firma olmaktan,Önümüzdeki yıllarda daha büyük depo, daha iyi ürün, daha çok çeşit, daha fazla hizmet firmamızın hedefleridir.


CNC Lazer Kesim Nerelerde Kullanılır?

Günümüzde CNC lazer kesim yöntemi pek çok yerde kullanılıyor. Özellikle risksiz bir yöntem olması ve makinenin tek başına, başka bir makineye ihtiyaç duymadan işlemi gerçekleştirmesi CNC lazer kesimin sıklıkla kullanılmasına neden oluyor.

Malzemeye işlenmesi istenen bir desen varsa hatasız, estetik bir şekilde işlenebilir. Özellikle dekorasyon ürünlerinin yapımında büyük avantaj sağlar. Metal malzemeye markalama yapılmak isteniyor olabilir. Marka ismi/logosu lazer ışınlarıyla kolayca metale işlenebilir. Seri üretim yapılması gereken durumlarda birinci tercihtir. Endüstriyel malzemelerin kalıbı lazer kesim ile çıkarılabilir. Özellikle otomotiv sektöründe yedek parça üretimi gibi konularda CNC lazer kesim yönteminden yararlanılır.

3 boyutlu kesim yapılması gerekiyorsa CNC lazer ile mükemmel ürünler elde edilebilir. Günümüzde 3 boyutlu malzeme üretiminin ne kadar önemli olduğu düşünülürse lazer kesimin önemi de ortaya çıkacaktır.

Diğer makinelerin parça üretiminde CNC makinesi kullanılabilir. Böylece makine parçaları düşük maliyet ve yüksek verimle üretilmiş olur.

Tabela imalatında da lazer kesimden faydalanılır. Estetik ve sağlam tabelalar CNC lazer sayesinde kısa sürede tamamlanıp teslim edilebilir.

Medikal alanda ihtiyaç duyulan aletlerin imalatında da CNC lazer kesim tekniği büyük yer tutar.

İnsan eliyle yapılması çok uzun sürecek paslanmaz çelik, sac metal veya alüminyum gibi malzemelerin kesiminde CNC lazer kesim makinelerinden yardım alınır. Bu yöntemle metale daha hızlı ve kaliteli bir şekilde biçim verilebilir.

Hassas iş yapılması gereken noktalarda da CNC lazer kesim tekniğinden faydalanılır. Lazer kesimlerde hatalı işlem oranı neredeyse sıfır olduğundan kritik parçalar CNC makineleri ile imalat edilebilir. İşlerinde garanti arayanlar ve risksiz çalışmaktan hoşlananlar lazer kesim tekniğini tercih edebilirler

CNC lazer en basit haliyle güçlü bir lazer ışınının optik camlar ile yönlendirilmesi ve bu sayede ilgili metalin istenilen şekilde kesilmesi olarak açıklanabilir. Lazer optikleri ve CNC makinesi önceden yüklenen kodlar sayesinde hem metale, hem de lazer ışınına yön verir. Böylece malzemeye çeşitli motifler işlenebilir, metal arzu edilen şekilde kusursuzca kesilerek kullanıma hazır hale getirilebilir.

Lazer ışınları metale temas ettikten sonra malzeme seçilen yönteme göre temas noktalarından erir veya buharlaşır. Ayrıca termal gerdirme, silisyum akışkanlık veya reaktif kesim (yanma) yöntemleriyle de metal kesilebilir.

Lazer CNC makinelerinin türleri, donanıma entegre lazerin türü ve gereksinimleri ile bağlantılıdır. Tabii ki kullanılan lazer donanımı, ürünün kullanım alanını da değiştirir. Genel olarak Lazer Kesim CNC donanımı bulunan tesisler bu uçların hemen hepsini bulundurur ve her ihtiyaç için farklı konfigürasyonları kullanabilir.CO2 Lazer Kesim Makinesi

Karbondioksit gazını yüksek voltajlı elektrikle tepkimeye sokarak ışın üreten CO2 Lazer Kesim Makinesi, düşük enerji tüketim seviyesinde çalışmakla birlikte, daha az yoğunluğa sahip materyalleri kesebilir. Örneğin, plastik materyaller, ahşap, cam ve benzeri malzemeler bu lazer türü ile kesilip, biçimlendirilebilir.

Neodim Lazer Kesim Makinesi

Lazer teknolojisinin en güçlü biçimde kullanıldığı lazer kesim cnc makinesi neodim lazerlerin kullanıldığı makinelerdir. Çok yüksek yoğunlukta lazer ışınları ile çok kalın ve direnci yüksek materyallerin bu donanımlar ile kesilebilmesi mümkündür. Metaller, seramik ve benzeri yoğun ürünler bu makineler ile kesilir.

Fiber Lazer Kesim Makinesi

Fiber lazer kesim makinesi, neodim teknolojisine fiber eklenerek geliştirilmiş bir lazer türüdür. Hassasiyeti daha ince ayarlanabilen ve yoğunluk gibi nitelikleri değiştirilebilen bu donanım, ince işçilik gerektiren işlerde daha yoğun kullanılır. Metal üzerinde daha detaylı çalışılması durumunda bu donanım yaygın olarak tercih edilir.
 Önceki Sayfa ▼

 Sonraki Sayfa ▼

Ana Sayfa Hakkımızda Medya İletişim
Web Designed by Yazılım Çözümleri